Simulátor


Jsem iniciátorem myšlenky postavit speciální závodní / letecký simulátor s pohyblivou platformou, uzpůsobený pro potřeby nevidomých a slabozrakých nadšenců a zájemců o virtuální jízdy a lety.

Základem vjemu je tudíž vše kromě zraku. Proto je zapotřebí kvalitní pohyblivá platforma, která vskutku věrně simuluje přetížení a polohu dopravního prostředku, a pak jsou zapotřebí špičková periferní zařízení pro co nejdokonalejší zážitek, ať už se jedná o jízdu v závodním speciálu či virtuální let v malém cestovním nebo sportovním letounu.

Díky možnosti rekonfigurace lze ze závodního pohyblivého simulátoru na základě výměny řídících prvků a palubní desky, na které bude letecká avionika, rychle vytvořit simulátor pro virtuální létání.

Simulátor s pohyblivou platformou

Pro kvalitní zvuk bychom sáhli po zvukovém systému ve specifikaci 5.1 se subwooferem, který přinese další vjem v podobě vibrací přenesených do sedačky.

Řídící prvky pro automobily

Existuje opravdu významně velká skupina nevidomých a slabozrakých lidí, kteří by rádi usedli do sedačky závodního vozu či na sedačku pilota malého cestovního či sportovního letadla. Tudíž bych formou tohoto díla chtěl osoby se zájmem o virtuální jízdy a lety obohacovat, seznamovat s řízením závodního speciálu či řídícími prvky a obsluhou letecké avioniky, byť virtuální, za účelem mít možnost vše vyzkoušet na vlastní kůži.

Řídící prvky pro letadla

Velice si vážím každého finančního příspěvku, který nás posune blíže k úspěšnému naplnění potřebné finanční částky a všichni, kteří nás podpoří, budou moci být osobně na slavnostním otevření pohyblivého závodního / leteckého simulátoru jejž bude prvním simulátorem v ČR pro potřeby všech nevidomých a slabozrakých.

Řídící prvek: Pedály

Simulátor bude umístěn v odbočce SONS – jedná se o spolek nevidomých a slabozrakých, který působí na celém území ČR.

Veškeré info bude s dostatečným předstihem zveřejněno na http://www.sons.cz a spřátelených webech.

Těšíme se na úspěšnou spolupráci, která umožní tomuto projektu spatřit světlo světa.

Za celý tým a já jako z pozice iniciátora projektu se na Vás těšíme při slavnostním otevření, odhalení pohyblivého závodního / leteckého simulátoru, který bude sloužit pro nevidomé a slabozraké.

Novinky