POZVÁNKA NA PAROPLAVBU A PROHLÍDKU KOLESOVÉHO PARNÍKU

Vážení přátelé a nadšenci do všeho, co se hýbe,

spolek NEVIDOMÍ ZA VOLANTEM, Vás srdečně zve na unikátní a netradiční paroplavbu kolesovým parníkem, tedy parníku, který je dodnes vybaven nefalšovaným parostrojem, jenž uvádí přes převody a hřídel otáčející lodními šrouby plavidlo do pohybu.

Sraz 15. září 2021 v 16,00 na tramvajové zastávce Palackého náměstí směrem od Karlova náměstí. Vyplouváme z Rašínova nábřeží v 16,30. 

Můžete se těšit nejen na plavbu samu, ale i na prohlídku celého parníku. Podíváme se do kormidelny i strojovny a to za odborného výkladu jednoho z členů pražské plavební správy, pana Dušan Sahuly.

Přestože jsme nadšenci hlavně do automobilového sportu, zajímají nás i další dopravní prostředky. Pojďme tedy společně prozkoumat kolesový parník, jehož parostroj dříve poháněla energie ze spalovaného uhlí. Dnes jede na naftalin, neboli mazut, avšak princip pohybu zůstal zachován.

Pokud se chcete zúčastnit této akce, stačí jen vyplnit a podepsat závaznou přihlášku. Přihlášku a další informace získáte na adresu novotny@sons.cz .

Na vaši účast se těšíme, a věříme, že to i pro vás bude jedinečný zážitek, který se nekoná každý den.

Do doby konání akce s kolesovým parníkem pražské plavební zprávy Vám přejeme pěkné a úspěšné dny.