FIA Výbava

Vážení nadšenci automobilového sportu. Stejným dílem zdravíme přátele, kamarády a Vás všechny, kteří rádi sledujete zajímavé a nevšední události. Věříme, že projekt NEVIDOMÍ ZA VOLANTEM ČR je jedním z důkazů, který Vás o tom přesvědčí.

Jak už to bývá s každým sportem, je určitá potřebná míra zajištění vybavení a bezpečnosti.  Obvzláště jedná-li se o automobilový sport. Proto zodpovědně přistupujeme a s nutnou dávkou respektu a s úctou k lidem a technice. Chceme za každých okolností snížit rizika, které by mohly nastat vlivem vysokých rychlostí, kterými se na závodním okruhu pohybujeme.

Proto jsme se rozhodli pořídit nutnou výbavu závodního jezdce, která podléhá přísným podmínkám a pravidlům federace FIA – toto bychom nemohli realizovat bez Nadačního fondu Českého rozhlasu a jeho projektu Světluška, který podporuje nevidomé, slabozraké a osoby s těžkým zrakovým postižením. Za náš tým a z moji pozice iniciátora projektu Nevidomí za volantem chceme poděkovat nadačnímu fondu Světluška, že nás podpořili jednorázovým fin. příspěvkem 25 000 Kč na nákup vybavení FIA.