1. Rychlostní rekord závodní okruh Most rok 2020

Vážení nadšenci do automobilového sportu. Zdravíme ty, které zajímá něco nevšedního a  originálního. V rámci projektu NEVIDOMÍ ZA VOLANTEM ČR vášnivý nadšenec Petr Haluška alias jeho přezdívka Slepý Bandita za volantem rád realizuje vše netradiční a dech beroucí události. Je typ člověka, který rád drží prvenství a potamožmo je držitelem několika zajímavých rychlostních rekordů.
Tím prvním počinem byl závodní okruh Most v květnu 2020 za účasti závodní stáje BUGGYRA, kdy s navigátorem v závodní úpravě CUP vozu Renault Clio RS s motorem 1,6 T o max výkonu 180 HP a s max. rychlostí vozu 200 Km/h  zrealizoval onen rychlostní rekord. Maximální rychlost na hlavní rovince dle GPS byla 101 Km/h, ale dle telemetrie vozu byla rychlost 111 Km/h. S nejrychlejším časem 4 minuty a 42 vteřin. Petr Haluška na tento zážitek vzpomíná v dobrém, neboť to byla první vlašťovka, která přinesla reálné zážitky za volantem vozu Renault CLIO RS CUP vůz určený pro začínající jezdce se sekvenční převodovkou.


2. Rychlostní rekord Masarykův závodní okruh 23. čevna rok 2021 RTR PROJECTS KTM X BOW RR

Petr Haluška je zastáncem toho, že  AUTO – MOTO – SPORT je o posouvání hranic, schopností a zvyšovaní nároků. Proto se rozhodl jít o level výš.Oslovil auto moto drom  Masarykova závodního okruhu resp. tamní vedení,  které na základě netradičního oslovení dalo zelenou a plnou podporu pro Petra Halušku alias Slepého Banditu..Proto, aby se tento rychlostní rekord mohl konat bylo zapotřebí sehnat adekvátní  závodní vůz. Proto jsme oslovili závodní stáj RTR PROJECTS, která disponuje závodní technikou z řad vozů KTM X BOW. Pro tento rychlostní rekord byl vybrán závodní speciál KTM X BOW RR s pohonem zadní nápravy. Motor TFSI z řady vozu AUDI S 3 o max. výkonu 365 HP o max. točivém momentu 510 a se zrychlením vozu z 0 na 100 Km/h za 3 vteřiny. Max. rychlost vozu je 250 Km/h
Nejrychlejší měřené kolo bylo s časem 3 minuty a 40 sekund.  Max. dosažena rychlost na hlavní rovince byla  186,7 Km/h s průměrnou rychlostí na závodním okruhu byla 88,4 Km/h
Musíme ale konstatovat, že toto by nebylo možné uskutečnit bez profesionálního navigátora Roberta Kotlaby. Díky jemu a velkorysé podpoře ze stran  vedení auto moto drom u Masarykova závodního okruhu a pana Tomáše Minibergera a jeho týmu lidí závodní stáje RTR PROJECTS, jsme mohli toto opravdu zrealizovat. Petr si této příležitosti moc váží a je sám za sebe rád, že může tímto někoho motivovat a ukázat že slepota není žádnou překážkou. 

S rekordy ale nekončíme. Již máme přichystané další čtyři rekordy týkající se prvenství a rychlosti. Pro rok 2022


1. rychlostní rekord na  MOTOBIKE CHALLENGE

 Rychlostní rekord se bude týkat jedné stopy. Jinými slovy Petr Haluška alias SLEPÝ BANDITA chce za pomoci zkušeného týmu lidí ze spol. OMNIPETROL Petra Makového zrealizovat rychlostní rekord na motorce. Dosavadní světový rekord drží jistý anglický nevidomý nadšenec s rychlostí 140 Km/h, Petr Haluška chce tento rekord překonat alespoň s rychlostí 180 Km/h. Proto společně  s týmem lidí dochází na pravidelné tréninky, které jej dovedou až ke splnění snu v podobě reálné jízdy na motorce v rámci rychlostního rekordu. Při trénincích využívají sofistikovaného trenažeru, který je využíván i skutečnými jezdci MOTO GP. Jedná se o trenažer, kde se pracuje se skutečnou motorkou s řídícími prvky motorky a technikou, která je využívána jezdci při samotné jízdě na motorce. Musíme konstatovat, že Petr Haluška je od narození slepý, tudíž motorka bude mít přímý směr. Jedná se čistě o rychlostní rekord na rovné dráze.
Těšíme se že budete rovněž u této příležitosti, ať už v samotném srdci dění. to jest místo letiště Hradiště u Mimoně nebo alespoň ONLINE na sociálních sítích, kde bude formou živého přenosu poskytován tento rychlostní rekord.


2. Rychlostní rekord Slovakia Ring 2022

Petr Haluška a jeho profesionální navigátor Robert Kotlaba chtějí zrealizovat v zahraničí rychlostní rekord na velmi známém závodním okruhu Slovakia Ring. Již v těchto chvílích běží přípravy na plno a během měsíců leden, únor, březen atd. budou docházet na profesionální závodní simulátor, kde doladí poslední záležitosti ohledně navigace a navigování samotného okruhu, pro co nejrychlejší čas na měřeném kole Slovakia Ring 

3. Rychlostní rekord na vodní hladině. 2022

Petr Haluška je opravdovým gurmánem co se týče motorových dopravních prostředků a proto se rozhodl jít i do velmi netradičního rychlostního rekordu na vodní hladině. Rovněž ve fázi příprav. Tento rychlostní rekord je situován až do letních měsíců tedy červenec nebo srpen. Bude se jednat o vytvoření nového rychlostního rekordu  na rychlostním člunu.


4. Flight challenge BSA Group 2022

Petr Haluška  je stvořen pro opravdové dech beroucí zážitky a adrenalinové chvíle.  Je velkým milovníkem virtuálního a reálného létání. Proto do rekordů zařadil i rekord v pilotáží malého cestovního letounu Cessna 172 SP – G 1000 samozřejmě za účasti agreditovaného profesionálního  INS. pověřené osoby, která smí realizovat reálné lety ve skutečném stroji Cessna 172  SP – G 1000.
Proto, aby velký nadšenec a fanoušek,  který je nevidomý mohl tento rekord realizovat musel oslovit leteckou školu. Na doporučení svého dlouholetého kamaráda Martina Krouzy,  se rozhodl kontaktovat leteckou školu spol. BSA Group a.s.
Jsou totiž jediní, kteří disponují skutečnou leteckou avionikou ve formě reálného a profesionálního leteckého simulátoru Cessna 172 SP – G 1000.
Tento simulátor je v kategorii FNPT II držitelem certifikátu pro IFR a VFR a lze tak na tomto simulátoru uskutečnit více jak 50 % výcivku na letounu Cessna 172 SP – G 1000, Simulátor respektuje skutečné měřítko 1 : 1 a proto jako nevidomý bude schopen se zorientovat v jeho kabině, jako by tomu bylo ve skutečném letadle Cessna SP – G 1000. Petr Haluška má na mysli z hlediska řídících prvků jako jsou berany, pedály instrumentální, přístrojové a rádiové panel včetně přípustě motoru a dalších úsekových letových spínačů a přepínačů, které jsou součástí výbavy letecké avionické techniky v rámci leteckého simulátoru Cessna 172 SP – G 1000. Celý kokpit je moderního rázu, tedy je vybaven nejmodernější leteckou avionikou určenou pro virtuální létání se dvěma velkými dotykovými displeji s funkcemi a možnostmi jako je v reálném letounu Cessna 172 SP – G 1000.
Proto musí samozřejmě docházet na pravidelné tréninky, aby mohl zrealizovat bezpečný let v reálném letadle Cesssna 172 SP – G 1000 za účasti akreditovaného a profesionálního INS:

O průběhu zmiňovaných chystaných rekordech vás budem přehledně informovat na webu:

www.nevidomizavolantem.cz


Děkujeme za to že náš web sledujete a sdílíte na sociálních sítích.

Váš iniciátor Petr Haluška alias Slepý bandita a realizační tým lidí spolku NEVIDOMÍ ZA VOLANTEM, z.s.